+48 606888623 biuro@ekodom.torun.pl
Fotowoltaika dla rolnictwa. Finansowanie paneli fotowoltaicznych.

fotowoltaika dla rolnictwaRolnictwo w Polsce w okresie minionych kilkunastu przeżyło swoisty skok cywilizacyjny. Problemem gospodarstw rolnych jednak nadal pozostaje przestarzała infrastruktura energetyczna na wsiach, która ni jest w stanie spełnić oczekiwań rolnictwa. Podstawowymi problemami są przerwy w dostawie energii elektrycznej i utrzymanie właściwego napięcia u odbiorców końcowych. Problemem również jest uzyskanie odpowiedniej mocy przyłączeniowej od dostawcy energii, co z kolei jest niezbędne do zasilania maszyn do produkcji rolnej.  Mając na uwadze powyższe zagadnienia przygotowaliśmy dedykowane rozwiązania dla rolnictwa, które w znacznym  stopniu poprawią efektywność energetyczną gospodarstw rolnych. Fotowoltaika dla rolnictwa i skorzystanie z zaproponowanych rozwiązań da realne oszczędności w postaci obniżenia rachunków za energię elektryczną dla gospodarstwa a co za tym idzie obniżenie kosztów produkcji rolnej. Celem jest uzyskanie stałego, bezpiecznego zasilania w energię elektryczną, i pewność dostaw energii z zachowaniem parametrów technicznych zasilania.  Tym rozwiązaniem jest montaż paneli fotowoltaicznych – na budynkach gospodarczych, domach mieszkalnych czy gruncie w postaci konstrukcji wolnostojących. Istotną kwestią jest odpowiedni dobór sprzętu do zapotrzebowania gospodarstwa rolnego, uwzględniający wszystkie jego potrzeby. Gospodarstwa rolne mają możliwości uzyskania dotacji i różnego rodzaju wsparcia finansowego takiej inwestycji. Nasi specjaliści po analizie, zaproponują możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznej i urządzeń współpracujących np. pompy ciepła do wody użytkowej.

Ogniwa fotowoltaiczne dla instytucji i rolnictwa - skontaktuj się Fotowoltaika rolnictwa i gospodarstw rolnych – bezpłatne audyty, wyceny, konsulatacje – zadzwoń: 606888623 lub napisz biuro@ekodom.torun.pl
Korzyści z fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław z inwestycji w OZE:
  • Fotowoltaika dla rolnictwa to oszczędności. Wytwarzając energię elektryczną poprzez zestaw fotowoltaiczny nie ma potrzeby jej kupowania.
  • Relatywnie szybki zwrot nakładów. Inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne przez gospodarstwo rolne spłaca się dużo szybciej w porównaniu z innymi sektorami gospodarki. Jest to efekt specyfiki tej gałęzi gospodarki, rolnictwo ma najwększe zużycie energii w ciągu dnia, czyli wtedy, kiedy najwięcej energii elektrycznej produkuje elektrownia fotowoltaiczna.
  • Wsparcie i finansowanie. Zakup i montaż elektrowni fotowoltaicznej, można sfinansować z w różnego rodzaju programów, funduszy europejskich i krajowych. Przeanalizujemy możliwości finansowania dla wybranego gospodarstwa rolnego i wskażemy jak je uzyskać.
  • Uniwersalne rozwiązania. Mając na uwadze różne uwarunkowania montażu instalacji fotowoltaicznej, można ją zamontować na dachu budynku, gruncie lub formie kombinowanej. Wybór odpowiedniej opcji będzie zależny od mocy instalacji i środków finansowych.
  • Brak kosztów stałych. Nowoczesne technologie półprzewodnikowe, sprzęt sprawdzonych dostawców, brak elementów ruchomych i prosta idea systemu powoduje, że po montażu nasza fotowoltaika nie wymaga obsługi.
  • Uniezależnienie od dostawcy energii. Wytwarzając samodzielnie energię, możemy się uniezależnić od innych źródeł zasilania. Rachunki za energię elektryczną ulegną znacznej redukcji.
  • Ekologia.   Panele fotowoltaiczne w czasie produkcji energii elektrycznej nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. To powoduje, że przyczyniamy się do redukcji emisji CO2 dla Ziemi. Elektrownia fotowoltaiczna wytwarza czystą zieloną energię.
  • Prosty proces przyłączenia do sieci. Po zmianie prawa energetycznego nie jest już wymagana koncesja na produkcję energii. Przy zestawach do 40kW wystarczy tylko zgłosić fakt montażu do obecnego dostawcy energii.
  • Skuteczne wykorzystanie słońca. Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystują promieniowanie odbite i rozproszone, co powoduje, że dostarczają energię również w czasie zachmurzonego nieba.
  • Gwarancja na wiele lat.  Dostawcy fotowoltaiki udzielają gwarancji na sprawność paneli nawet do 30 lat.
Ogniwa fotowoltaiczne dla instytucji i rolnictwa - skontaktuj się Fotowoltaika dla instytucji i gospodarstw rolnych – zadzwoń lub napisz  bezpłatne audyty i wyceny tel. 606888623 lub e-mail: biuro@ekodom.torun.pl