+48 606888623 biuro@ekodom.torun.pl

Kolektory rurowe

Kolektory słoneczne próżniowo-rurowe typu HEAT PIPE służą do przetwarzania energii promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Charakteryzują się większą sprawnością energetyczną w stosunku do kolektorów płaskich w rozliczeniu rocznym. Zapewniają zaspokojenie  zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w  50 do 70 %

Oferowane kolektory składają się z dwuściennych rur szklanych, których zadaniem jest absorpcja promieni słonecznych i zamiana promieniowania na ciepło. Uzyskane ciepło przekazywane jest do wężownicy w zbiorniku przy pomocy płynu solarnego (glikolu). Ogrzana woda, zgromadzona w zbiorniku, przekazywana jest do instalacji zamontowanej w domu. Rury kolektorów charakteryzują się wysoką sprawnością działania, dzięki zastosowaniu pomiędzy dwoma ścianami rury próżni, która przepuszcza promieniowanie słoneczne, a jednocześnie nie wypuszcza ciepła na zewnątrz.

Wysoko wydajne, prosta konstrukcja, łatwy, prosty, szybki montaż  i wygoda dla użytkownika powoduje, że są najczęściej montowanymi kolektorami w klimacie Polski. Dzięki zastosowaniu kolektorów heat-pipe otrzymujemy ciepłą wodę użytkową oraz wspomaganie instalacji centralnego ogrzewania.

Dzięki zastosowaniu rurki ciepła kolektory rurowe, w odróżnieniu od kolektorów płaskich, są odporne na przegrzanie systemu („wrzenie” glikolu). Nie jest problemem długi urlop latem czy wysokie temperatury.

 

kolektory słoneczne, rurowe, próżniowe

Kolektory słoneczne rurowe – instalacja solarna.

Stosujemy kompletne zestawy solarne firmy CALDORIS –  żywotność około 25 lat. Po tym okresie jego sprawność może spaść ze względu na zużycie rur kolektora. Zużyte rury mogą zostać wymienione na nowe za mniej niż 1/5 ceny początkowej zestawu. Dowodem na wysoką jakość kolektorów CALDORIS jest powszechnie uznawany za najważniejszy w branży solarnej certyfikat Solar Keymark i certyfikat DIN Gepruft oraz 10-letnia gwarancja.

Zestaw solarny składa się z:

  • kolektorów słonecznych
  • zbiornika na ciepłą wodę z dwiema wężownicami
  • grupy pompowej
  • sterownika solarnego.
grupa pompowa

Grupa pompowa

sterownik

sterownik solarny