Pompy ciepła co Toruń, Bydgoszcz.  Ogrzewaj tanio dom.

pompy ciepła co toruń bydgoszcz włocławekPompa ciepła to komfortowe i tanie ogrzewanie domu lub firmy, ta inwestycja się opłaca!  Oferujemy nowoczesne, ekonomiczne i niezawodne pompy ciepła LG i PANASONIC. Poniżej zalety pomp ciepła powietrze – woda:

  • pompy ciepła generują ciepło i ogrzewają pomieszczenia nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej – 25°C;
  • pompy ciepła oferują wysoki współczynnik wydajności cieplnej (COP) ≥4 i bardzo cichą pracę
  • z powodzeniem współpracują z innymi instalacjami np.  panelami fotowoltaicznymi, kotłami elektrycznymi, olejowymi czy gazowymi
  • w pełni pokrywają zapotrzebowanie cieplne budynku, nie wymagają dodatkowego źródła ciepła
  • pompy ciepła dysponują nowoczesnymi i ergonomicznymi sterownikami, z możliwością ustawienia i programowania czasu ogrzewania, wytwarzania ciepłej wody użytkowej, regulacją powiązaną z pogodą i czytelnym systemem monitoringu pracy pompy.

Pompy ciepła co Toruń Bydgoszcz tanie ogrzewanie

pompa ciepła co toruń bydgoszczDziałanie pompy ciepła to odwrotność domowej lodówki, oparte jest na układzie zamkniętym. Pompy ciepła typu powietrze/woda wykorzystują powietrze atmosferyczne do produkcji ciepła. Powietrze z zewnątrz zasysane jest przez wentylator i przekazywane do pompy ciepła, gdzie przekazuje swoje ciepło do wymiennika. Wymiennik przy pomocy parownika oddaje przetworzone ciepło do czynnika roboczego (R410A), który na bieżąco krąży w obiegu pompy. Następnie sprężarka pompy zasysa odparowany czynnik roboczy, który poddany jest procesowi sprężania, co prowadzi do wzrostu jego temperatury. Podgrzany czynnik kierowany jest do skraplacza, gdzie ulega skropleniu i oddaje swoje ciepło wodzie grzewczej znajdującej się w wymienniku ciepła.

Pozyskujemy korzystne finansowanie urządzeń do energii odnawialnej dla firm i osób fizycznych.

Pytania, wyceny, audyty tel +48 606888623, biuro@ekodom.torun.pl