Ogrzewanie podczerwienią, tanie ogrzewanie podłogowe, folie grzewcze …

Ogrzewanie oparte na promieniowaniu podczerwonym  jest porównywalne z ogrzewaniem naturalnym, jakim jest ogrzewanie promieniami słonecznymi.

Ogrzewanie podczerwienią – zdrowie i komfort

Rozkład temperatur, w pomieszczeniach ogrzewanych podczerwienią, jest bardzo korzystny. Wszystkie osoby w pomieszczeniu są  ogrzewane równomiernie, bez względu na ich odległość od głównego źródła ciepła. Nie mają miejsca zjawiska tzw. „zimnych stóp” i „gorącej głowy”.

Montaż grzejników na podczerwień (panele, promienniki)  redukuje w pomieszczeniach cyrkulację powietrza. Dzięki temu zmniejsza się ilość krążącego w powietrzu kurzu. Ogrzewanie podczerwienią jest higieniczne i bardzo przyjazne dla osób cierpiących na alergię.
Promieniowanie podczerwone nie podgrzewa powietrza ale jonizuje je ujemnie, ujemna jonizacja powietrza wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i sprawność psychofizyczną. Przykładem  promieniowania podczerwieni wykorzystywanego od lat jest ogrzewanie inkubatorów noworodków.

Promieniowanie podczerwone jest szczególnie pochłaniane przez przegrody budowlane, dzięki temu są ciepłe i suche, co zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni.
Ponadto, w budynkach ogrzewanych podczerwienią powietrze nie ulega nadmiernemu wysuszeniu.

Uzupełnieniem ogrzewania podczerwienią jest instalacja fotowoltaiczna … więcej

Pytania wyceny, audyty, tel. 606888623 lub zakładka Kontakt

 

ogrzewanie podczerwienią tanie ogrzewanie toruń bydgoszcz włocławek