FOTOWOLTAIKA

DLA DOMU

Sprawdź szczegóły >>

FOTOWOLTAIKA

DLA FIRMY

Sprawdź szczegóły >>

FOTOWOLTAIKA

DLA ROLNIKA

Sprawdź szczegóły >>

Kolektory rurowe do ciepłej wody użytkowej – Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica.

kolektory rurowe próżniowe słoneczne do wody użytkowej Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław, Grudziądz, Brodnica

Kolektory słoneczne próżniowo-rurowe typu HEAT PIPE służą do przetwarzania energii promieniowania słonecznego w ciepło użytkowe. Charakteryzują się większą sprawnością energetyczną w stosunku do kolektorów płaskich w rozliczeniu rocznym. Zapewniają zaspokojenie  zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w  50 do 70 %

Oferowane kolektory składają się z dwuściennych rur szklanych, których zadaniem jest absorpcja promieni słonecznych i zamiana promieniowania na ciepło. Uzyskane ciepło przekazywane jest do wężownicy w zbiorniku przy pomocy płynu solarnego (glikolu). Ogrzana woda, zgromadzona w zbiorniku, przekazywana jest do instalacji zamontowanej w domu. Rury kolektorów charakteryzują się wysoką sprawnością działania, dzięki zastosowaniu pomiędzy dwoma ścianami rury próżni, która przepuszcza promieniowanie słoneczne, a jednocześnie nie wypuszcza ciepła na zewnątrz.

Kolektory słoneczne Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław, Grudziądz, Brodnica

Wysoko wydajne, prosta konstrukcja, łatwy, prosty, szybki montaż  i wygoda dla użytkownika powoduje, że są najczęściej montowanymi kolektorami w klimacie Polski. Dzięki zastosowaniu kolektorów heat-pipe otrzymujemy ciepłą wodę użytkową oraz wspomaganie instalacji centralnego ogrzewania.

Dzięki zastosowaniu rurki ciepła kolektory rurowe, w odróżnieniu od kolektorów płaskich, są odporne na przegrzanie systemu („wrzenie” glikolu). Nie jest problemem długi urlop latem czy wysokie temperatury.

Pytania, bezpłatne audyty, wyceny – tel. +48 606888623, e-mail: biuro@ekodom.torun.pl, więcej w zakładce Kontakt

Uzyskaj darmową wycenę!

 

Jestem zainteresowany: