FOTOWOLTAIKA

DLA DOMU

Sprawdź szczegóły >>

FOTOWOLTAIKA

DLA FIRMY

Sprawdź szczegóły >>

FOTOWOLTAIKA

DLA ROLNIKA

Sprawdź szczegóły >>

Pompy ciepła CO

Pompa ciepła to komfortowe i tanie ogrzewanie domu lub firmy, ta inwestycja się opłaca!  Oferujemy nowoczesne, ekonomiczne i niezawodne pompy ciepła LG i PANASONIC. Poniżej zalety pomp ciepła powietrze – woda:

  • pompy ciepła generują ciepło i ogrzewają pomieszczenia nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej – 25°C;
  • pompy ciepła oferują wysoki współczynnik wydajności cieplnej (COP) ≥4 i bardzo cichą pracę
  • z powodzeniem współpracują z innymi instalacjami np.  panelami fotowoltaicznymi, kotłami elektrycznymi, olejowymi czy gazowymi
  • w pełni pokrywają zapotrzebowanie cieplne budynku, nie wymagają dodatkowego źródła ciepła
  • pompy ciepła dysponują nowoczesnymi i ergonomicznymi sterownikami, z możliwością ustawienia i programowania czasu ogrzewania, wytwarzania ciepłej wody użytkowej, regulacją powiązaną z pogodą i czytelnym systemem monitoringu pracy pompy.

Działanie pompy ciepła to odwrotność domowej lodówki, oparte jest na układzie zamkniętym. Pompy ciepła typu powietrze/woda wykorzystują powietrze atmosferyczne do produkcji ciepła. Powietrze z zewnątrz zasysane jest przez wentylator i przekazywane do pompy ciepła, gdzie przekazuje swoje ciepło do wymiennika. Wymiennik przy pomocy parownika oddaje przetworzone ciepło do czynnika roboczego (R410A), który na bieżąco krąży w obiegu pompy. Następnie sprężarka pompy zasysa odparowany czynnik roboczy, który poddany jest procesowi sprężania, co prowadzi do wzrostu jego temperatury. Podgrzany czynnik kierowany jest do skraplacza, gdzie ulega skropleniu i oddaje swoje ciepło wodzie grzewczej znajdującej się w wymienniku ciepła.

Pozyskujemy korzystne finansowanie urządzeń do energii odnawialnej dla firm i osób fizycznych.

Pytania, wyceny, audyty tel +48 606888623, biuro@ekodom.torun.pl

Uzyskaj darmową wycenę!

 

Jestem zainteresowany: