FOTOWOLTAIKA

DLA DOMU

Sprawdź szczegóły >>

FOTOWOLTAIKA

DLA FIRMY

Sprawdź szczegóły >>

FOTOWOLTAIKA

DLA ROLNIKA

Sprawdź szczegóły >>

Pompy ciepła do wody użytkowej

Powietrzne pompy ciepła to tanie źródło pozyskiwania energii do ogrzania wody użytkowej wykorzystują ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym lub wentylacyjnym.

Podstawową zaletą instalacji bazującej na pompie powietrze-woda jest całkowita niezależność od warunków atmosferycznych co powoduje, że jest tańszą i idealną alternatywą dla kolektorów słonecznych.

Skorzystaj z promocji zadzwoń: +48 606888623 lub napisz: biuro@ekodom.torun.pl

Pompy ciepła powietrzne typu woda – powietrze wykorzystują różnice temperatur atmosfery generując ciepło z powietrza.

Pompy ciepła do wody użytkowej tanio i komfortowo

Zasadniczą zaletą pompy ciepła jest relatywnie mniejszy pobór energii elektrycznej w stosunku do oddanej energii cieplnej. W zestawieniu z  grzałką elektryczną o identycznej mocy pobór energii elektrycznej jest kilka razy mniejszy. Istotnym parametrem charakteryzującym pracę pomp ciepła jest współczynnik efektywności energetycznej COP (coefficient of performance).

W zakładce realizacje zdjęcia wykonanych montaży pomp ciepła do cwu na terenie kujawsko – pomorskiego.

Oferujemy m.in. zintegrowane powietrzne pompy ciepła do wody użytkowej wykorzystujące istniejący zbiornik, bojler, wymiennik ciepła.

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA – ALTERNATYWA DLA SOLARÓW,

Pompa wytwarza ciepłą wodę użytkową w dni słoneczne, deszczowe czy pochmurne. Jedynym  warunkiem koniecznym dla optymalnej pracy pompy ciepła jest dodatnia temperatura otoczenia. W konsekwencji, poza sezonem grzewczym nie ma konieczności dodatkowego podgrzewania wody użytkowej – pompa zaopatruje gospodarstwo domowe w 100% jego zapotrzebowania. Nie ma również problemu z koniecznością stosowania zbiorników o dużej pojemności i magazynowania ciepłej wody tak jak ma to miejsce w przypadku kolektorów słonecznych, powietrzna pompa ciepła  podgrzewa ją  na bieżąco do ustalonej temperatury czyli ok. 60° C – również w nocy jeśli jest takie zapotrzebowanie. Wydajność pompy wzrasta proporcjonalnie do wzrostu temperatury zewnętrznej, w miesiącach letnich osiąga współczynnik 1-4 (z jednego kW energii konwencjonalnej pompa wyprodukuje do 4 kW energii cieplnej).

Średni koszt ogrzania wody dla 3-4 osobowej rodziny to 20-30 zł miesięcznie. Warto więc zdecydować się na instalację tego urządzenia, które jest coraz popularniejsze i stanowi niezaprzeczalną konkurencję dla kolektorów słonecznych.

Powietrzne pompy ciepła do wody użytkowej montujemy m.in. na terenie woj. kujawsko – pomorskiego.

Przykładowe miejscowości: Brodnica, Górzno, Zbiczno, Rypin, Lipno, Kowalewo, Gniewkowo, Inowrocław, Solec Kujawski, Wąbrzeźno, Chełmża, Golub – Dobrzyń, Kikół, Turzno, Solec Kujawski

Wiele gmin w kraju dotuje zakup pompy ciepła, informacje na ten temat są ogólnie dostępne.

Uzyskaj darmową wycenę!

 

Jestem zainteresowany: