Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Magazyny Energii, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Brodnica, Inowrocław, Włocławek

Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Włocławek

Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Włocławek

Fotowoltaika dla rolnictwa i gospodarstw rolnych.

Rolnictwo w Polsce w okresie minionych kilkunastu przeżyło swoisty skok cywilizacyjny. Problemem gospodarstw rolnych jednak nadal pozostaje przestarzała infrastruktura energetyczna na wsiach, która nie jest w stanie spełnić oczekiwań rolnictwa. Podstawowymi problemami są przerwy w dostawie energii elektrycznej i utrzymanie właściwego napięcia u odbiorców końcowych. Problemem również jest uzyskanie odpowiedniej mocy przyłączeniowej od dostawcy energii, co z kolei jest niezbędne do zasilania maszyn do produkcji rolnej.

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych z finansowaniem

Mając na uwadze powyższe zagadnienia przygotowaliśmy dedykowane rozwiązania dla rolnictwa, które w znacznym stopniu poprawią efektywność energetyczną gospodarstw rolnych. Fotowoltaika dla rolnictwa i skorzystanie z zaproponowanych rozwiązań da realne oszczędności w postaci obniżenia rachunków za energię elektryczną dla gospodarstwa a co za tym idzie obniżenie kosztów produkcji rolnej. Celem jest uzyskanie stałego, bezpiecznego zasilania w energię elektryczną, i pewność dostaw energii z zachowaniem parametrów technicznych zasilania.

Instalacja fotowoltaiczna na budynkach gospodarczych dobra inwestycja

Tym rozwiązaniem jest montaż paneli fotowoltaicznych – na budynkach gospodarczych, domach mieszkalnych czy gruncie w postaci konstrukcji wolnostojących. Istotną kwestią jest odpowiedni dobór sprzętu do zapotrzebowania gospodarstwa rolnego, uwzględniający wszystkie jego potrzeby. Gospodarstwa rolne mają możliwości uzyskania dotacji i różnego rodzaju wsparcia finansowego takiej inwestycji. Nasi specjaliści po analizie, zaproponują możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznej i urządzeń współpracujących np. pompy ciepła do wody użytkowej.
Ogniwa fotowoltaiczne dla rolnictwa i gospodarstw rolnych – bezpłatne audyty, wyceny, konsulatacje – zadzwoń: 606888623 lub napisz marketing@grupaekosystemy.pl

Wytwarzając energię elektryczną poprzez zestaw fotowoltaiczny nie ma potrzeby jej kupowania.
Relatywnie szybki zwrot nakładów. Inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne przez gospodarstwo rolne spłaca się dużo szybciej w porównaniu z innymi sektorami gospodarki. Jest to efekt specyfiki tej gałęzi gospodarki, rolnictwo ma największe zużycie energii w ciągu dnia, czyli wtedy, kiedy najwięcej energii elektrycznej produkuje elektrownia fotowoltaiczna.

Fotowoltaika dla rolnictwa oszczędności szybki zwrot inwestycji

Wsparcie i finansowanie. Zakup i montaż elektrowni fotowoltaicznej, można sfinansować z w różnego rodzaju programów, funduszy europejskich i krajowych. Przeanalizujemy możliwości finansowania dla wybranego gospodarstwa rolnego i wskażemy jak je uzyskać.
Uniwersalne rozwiązania. Mając na uwadze różne uwarunkowania montażu instalacji fotowoltaicznej, można ją zamontować na dachu budynku, gruncie lub formie kombinowanej. Wybór odpowiedniej opcji będzie zależny od mocy instalacji i środków finansowych.
Brak kosztów stałych. Nowoczesne technologie półprzewodnikowe, sprzęt sprawdzonych dostawców, brak elementów ruchomych i prosta idea systemu powoduje, że po montażu nasza fotowoltaika nie wymaga obsługi.
Uniezależnienie od dostawcy energii. Wytwarzając samodzielnie energię, możemy się uniezależnić od innych źródeł zasilania. Rachunki za energię elektryczną ulegną znacznej redukcji.
Ekologia. Panele fotowoltaiczne w czasie produkcji energii elektrycznej nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. To powoduje, że przyczyniamy się do redukcji emisji CO2 dla Ziemi. Elektrownia fotowoltaiczna wytwarza czystą zieloną energię.
Prosty proces przyłączenia do sieci. Po zmianie prawa energetycznego nie jest już wymagana koncesja na produkcję energii. Przy zestawach do 40kW wystarczy tylko zgłosić fakt montażu do obecnego dostawcy energii.
Skuteczne wykorzystanie słońca. Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystują promieniowanie odbite i rozproszone, co powoduje, że dostarczają energię również w czasie zachmurzonego nieba.
Gwarancja na wiele lat. Dostawcy fotowoltaiki udzielają gwarancji na sprawność paneli nawet do 30 lat.

Ogniwa fotowoltaiczne rolnictwa, fotowoltaika dla gospodarstw rolnych – zadzwoń lub napisz bezpłatne wyceny, audyty, porady:

tel. +48 606888623 e-mail: marketing@grupaekosystemy.pl

Uzyskaj darmową wycenę!