Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Magazyny Energii, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Brodnica, Inowrocław, Włocławek

Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Włocławek

Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Włocławek

Pompy ciepła Bydgoszcz Inowrocław Nakło Tuchola

Pompy ciepła Bydgoszcz Inowrocław Nakło. Jedyna realna alternatywa na rosnące ceny surowców energetycznych powodują rosnące zainteresowanie alternatywnymi, ekologicznymi źródłami ciepła. Najbardziej wydajnym, oszczędnym, komfortowym i tanim w eksploatacji urządzeniem jest pompa ciepła, której zasada działania to odwrotność domowej lodówki. Zależnie od typu pompy energię cieplną pozyskujemy z otoczenia lub w przypadku pompy gruntowej z odwiertów lub kolektorów poziomych. Polecamy już dostępne pompy na propan R290. Propan jest czynnikiem charakteryzującym się minimalnym stopniem oddziaływania na środowisko naturalne oraz bezpieczeństwem użytkowania z uwagi na wysoką granicę palności, naturalny.

Pompa ciepła jest zasilana energią elektryczną. Z jednej kilowatogodziny energii elektrycznej można uzyskać około 3 do 6 kWh energii grzewczej w odpowiednich warunkach.

W przypadku pomp powietrznych wraz ze spadkiem temperatury jej wydajność spada. W przypadku pomp gruntowych, ze względu na stała temperaturę wnętrza ziemi ( na głębokości 100 m ok. 12 stopni Celsjusza) wydajność jest praktycznie stała, niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Parametrem określającym wydajność pomp ciepła jest COP współczynnik wydajności cieplnej (coefficient of performance), jest to stosunek pomiędzy mocą grzewczą pompy ciepła a niezbędną do napędu sprężarki mocą elektryczną. Zazwyczaj  w danych technicznych jest on podawany zgodnie z normą EN 14511 dla parametrów 0°C temperatury na wejściu do pompy ciepła z dolnego źródła i 35°C na zasilaniu systemu grzewczego.  Polecamy pompy ciepła Mitsubishi, Nibe, Panasonic, Atlantic, Vaillant – gruntowe i powietrzne, wykonujemy odwierty i projekty geologiczne.

W przypadku nowych domów najkorzystniejszym systemem grzewczym jest ogrzewanie podłogowe, zwykle pracujące w temperaturze ok. 32 stopnie Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe to również bufor ciepła, utrzymujący temperaturę w pomieszczeniu do kilku godzin.

Dzięki wysokotemperaturowej pompie ciepła nie jest już problemem system grzewczy oparty na grzejnikach, szczególnie w starszych budynkach, tu z powodzeniem zastępuje stary piec stałopalny, dając komfort i obniżkę kosztów.

Warto zwróć uwagę, że istotnym uzupełnieniem pompy ciepła jest instalacja fotowoltaiczna, która daje gwarancje taniej energii.

Zajmujemy się kompleksowo projektowaniem i montażem pomp ciepła, gruntowych i powietrznych jak również instalacji fotowoltaicznych m.in. na terenie Bydgoszczy i województwa kujawsko pomorskiego.

Pompy ciepła Bydgoszcz Szubin Nakło

Zapraszamy do kontaktu, bezpłatne audyty, przygotowujemy bezpłatnie pełną dokumentację do pozyskania finansowania w programie „Czyste Powietrze”

tel. + 48 606888623,   marketing@grupaekosystemy.pl