Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Magazyny Energii, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Brodnica, Inowrocław, Włocławek

Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Włocławek

Odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, Pompy Ciepła

Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Włocławek

Pompy ciepła Toruń Grudziądz Brodnica Włocławek Grudziądz

Pompy ciepła ToruńPompy ciepła… czy warto ? Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że czeka wszystkich trudny czas transformacji energetycznej i przejścia z energii opartej na węglu na przyjazne źródła dla klimatu. Warto pomyśleć o ekologicznej produkcji energii elektrycznej i technologii grzewczej bez emisji co2.

Pompa ciepła w takich miastach jak Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Brodnica, Grudziądz, Inowrocław, Tuchola, Nakło i okolicznych miejscowościach kujawsko pomorskiego, na dziś jest jedyną logiczną alternatywą. Dla pieców na węgiel, pellet czy ogrzewania gazem (nie wszędzie dostępny i w perspektywie drogi ze względu na opłaty za emisję Co2).  Pomijając koszt montażu, a można tu liczyć na znaczne dotacje nawet do 100%, ogrzewanie domu czy budynków firmowych jest relatywnie tanie. Niezależnie od pompy ciepła zawsze warto w pomyśleć o inwestycji w instalację fotowoltaiczną, która na pewno końcowe koszty ogrzewania obniży do minimum.

Zapytaj o wycenę pompy ciepła powietrznej lub gruntowej

Zachęcamy do kontaktu, bezpłatne audyty, wyceny, dotacje, finansowanie tel. + 48 606888623,   marketing@grupaekosystemy.pl

Przy wyborze odpowiedniego producenta pompy ciepła pokutuje niestety kryterium wyboru – najniższa cena. Wielu obecnych użytkowników się przekonało, że to była zła decyzja. Najtańsze pompy ciepła chińskich producentów są mało wydajne, awaryjne, głośne, a co najważniejsze bardzo kosztowne w eksploatacji co przekłada się na wysokie rachunki za energię elektryczną. pompa ciepła toruń bydgoszcz włocławek grudziądz brodnica nakło Kolejnym problemem są awarie i serwis, który najczęściej nie istnieje. Warto wybrać producenta o ugruntowanej pozycji, z gwarancją serwisu. Pompa ciepła to inwestycja na długie lata. Są na rynku dostępne pompy wysokiej klasy, oszczędne i bezawaryjne. Przykładem jest choćby Mitsubishi, Panasonic, Nibe, Vaillant, Atlantic, mamy doświadczenie kilkuset działających pomp, które regularnie serwisujemy i mamy wiedzę co do ich jakości. Niezależnym tematem jest wybór – pompa ciepła powietrzna czy gruntowa. Koszt montażu znacznie się różni, ale jeżeli chodzi o eksploatację nie zawsze jest tak jakbyśmy się tego spodziewali.  Nie istnieją idealne rozwiązania dla wszystkich, dlatego nasza firma proponuje współpracę w oparciu o profesjonalny audyt i doradztwo. Polecamy już dostępne pompy na propan R290. Propan jest czynnikiem ekologicznym z niewielkim oddziaływaniem na środowisko naturalne oraz bezpieczeństwem użytkowania z uwagi na wysoką granicę palności, naturalny.

Pompy ciepła Toruń Bydgoszcz Włocławek zasada działania …

Podstawą działania pompy ciepła są powszechnie znane zjawiska fizyczne. Urządzenie czerpie ciepło z jednego miejsca o niższej temperaturze (tzw. źródło dolne) i oddaje to ciepło w miejscu o wyższej temperaturze. Najczęściej wykorzystywane rodzaj dolnego źródła ciepła, to powietrze lub grunt, stąd właśnie podział na powietrzne i gruntowe pompy ciepła. Domowa instalacja grzewcza to ogrzewanie podłogowe, grzejniki – najlepiej niskotemperaturowe lub podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Aby ułatwić zrozumienia pobierania i oddawania ciepła przez urządzenie często mówi się, że działa ono jak lodówka, ale na odwrót.

Najprostszy schemat pompy ciepła składa się z czterech elementów. Pierwszy z nich to sprężarka, tu dociera chłodny gaz o niskim ciśnieniu. Kiedy zostanie sprężony ciśnienie i temperatura odpowiednio rosną i gaz ten opuszcza sprężarkę. Następnie trafia do wymiennika ciepła, gdzie następuje jego skroplenie. Dzięki skropleniu gaz oddaje ciepło czynnikowi, obecnemu po drugiej stronie wymiennika. Następnie gaz już jako schłodzona, skroplona ciecz trafia do tzw. zaworu dławiącego. i do parownika. W parowniku jest z kolei podgrzewany ponownie do temperatury wrzenia i ponownie trafia do sprężarki. Obieg się zamyka.

W przypadku gruntowej pompy ciepła występuje jeszcze jeden element – kolektory gruntowe umieszczane w ziemi, to dzięki nim możliwe jest pobieranie ciepła. W przypadku wykorzystania powietrza jako dolnego źródła żadne dodatkowe elementy nie są potrzebne.

Dlaczego warto montować pompy ciepła?

Jakie są ich zalety? Największą jest ta, że pompy ciepła wytwarzają do 6 razy więcej energii niż jej pobierają bowiem znakomita większość energii potrzebna do pracy urządzenia jest bez kosztowa, pochodzi ze źródeł naturalnych z gruntu lub z powietrza właśnie.

Odpowiednio dobrane do potrzeb właściciela i kubatury budynku urządzenia mogą być praktycznie bezobsługowe. Potrzebne będą jedynie okresowe przeglądy serwisowe. Faktyczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w domu, komfort cieplny i żywotność pompy ciepła zależą od właściwego doboru jej mocy. Jak właściwie oszacować zapotrzebowanie energetyczne budynku? Najlepiej jest wykonać bezpłatny audyt w naszej firmie.

Warto też zdecydować się na wybór sprawdzonej pompy ciepła spośród oferty sprawdzonych i renomowanych marek. Japoński koncern Mitsubishi spośród wielu możliwości oferuje Zubadan Inverter, który ma obecnie opinię optymalnego rozwiązania w dziedzinie powietrznych pomp ciepła. Pokazuje ona swoje zalety przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Technologia Zubadan sprawia, że pompy ciepła działają wydajnie i nawet przy –15 °C i są w stanie pracować w trybie ogrzewania przy temperaturze zewnętrznej spadającej nawet do –28 °C.

Sam montaż tego wyjątkowego urządzenia wykonany przez profesjonalistów jest szybki i nie wiąże się z koniecznością przeprowadzania remontu na wielką skalę, chyba że razem z wymianą starego źródła ciepła inwestor zadecyduje o modernizacji całej instalacji grzewczej. Z reguły nie jest to jednak potrzebne. Pompa ciepła to bardzo elastyczne rozwiązanie umożliwiające zastosowanie różnych konfiguracji. Można je łączyć m.in. z buforami ciepła czy z już działającymi kotłami jedynie jako wsparcie dla działających instalacji.

Rozwiązania hybrydowe i więcej korzyści!

Po zmianie sposobu rozliczania prądu pozyskanego z fotowoltaiki w 2022 roku najistotniejsza jest autokonsumpcja, czyli nic innego jak wykorzystanie wyprodukowanego prądu na własny użytek, dobrze dobrane pompy ciepła pozwalają ten parametr zwiększyć. Pompa ciepła w połączeniu ze zbiornikiem doogrzewania ciepłej wody użytkowej stają się swego rodzaju magazynem energii cieplnej.

Finansowanie inwestycji pompy ciepła dla domu i biznesu

Można wesprzeć bezzwrotnymi dotacjami z programu Mój prąd, Czyste Powietrze czy najnowszego Moje Ciepło, w którym nabór wniosków ruszył 29 kwietnia 2022 roku. Poza tym kalkulując koszty warto wziąć pod uwagę szybki okres uzyskania zwrotu z inwestycji. Im szybciej będą rosły ceny surowców i energii, tym szybciej pieniądze wrócą do kieszeni inwestora, a ten nie będzie musiał martwić się o domowy budżet. W przypadku firm korzystne finansowanie to leasing.

Pompy ciepła Toruń Grudziądz Brodnica Nakło

Zapraszamy do kontaktu, bezpłatne audyty, przygotowujemy bezpłatnie pełną dokumentację do pozyskania finansowania w programie Czyste Powietrze, Mój Prąd i Moje Ciepło.

tel. + 48 606888623,   marketing@grupaekosystemy.pl

W naszym portfolio produktowym znajdą Państwo gruntowe i powietrzne pompy ciepła od takich uznanych potentatów branży jak:

 • MITSUBISHI,
 • ATLANTIC
 • PANASONIC,
 • NIBE
 • VAILLANT
 • LG

Kierując się doświadczeniem i wsparciem ze strony zaawansowanych symulatorów  zaproponujemy najlepsze dla Państwa rozwiązanie grzewcze. Dane jakich będziemy potrzebować, to przede wszystkim:

 • powierzchnia i rok budowy domu
 • rodzaj zastosowanego w nim ocieplenia
 • parametry techniczne okien
 • ilość zużywanego opału
 • temperatura w pomieszczeniach jaką uznajecie Państwo za komfortową.

Po opracowaniu symulacji i sporządzeniu wstępnej oferty wykonujemy dodatkowo audyt nieruchomości i montaż instalacji według ustalonego projektu w dogodnym dla inwestora terminie.

Nigdy nie zostawiamy klienta samego z obsługą nowego urządzenia. Nasza usługa jest w pełni kompleksowa. Po montażu nowej instalacji przeprowadzamy próby techniczne, ciśnieniowe, uruchamiamy pompę i oddajemy ją do eksploatacji. A to nie wszystko jako autoryzowany dystrybutor i przedstawiciel najlepszych producentów oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.